Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин, 27 cічня 2017 року

07/02/2017 - 10:12

Негативний вплив погодних умов (різкі перепади температур, ущільнення снігового покриву, утворення крижаної кірки) в значній мірі позначився на життєдіяльності та шкідливості мишоподібних гризунів, зокрема звичайної та гуртової полівок, які на більшості площ озимих культур, багаторічних трав південних, центральних, західних областей зберігаються в 1-3, макс. 5 жилих колоніях. Активного розмноження, розселення не відмічається.

Повсюди в зерносховищах усіх форм власності проводяться обліки комірних шкідників. У Волинській, Київської, Кіровоградській та інших областях виявлено зараженість насіннєвого та фуражного зерна комірними довгоносиками, борошняним хрущаком, зерноїдом, що вимагає його знезараження дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів або знешкодження комах шляхом провітрювання під час морозу.

За результатами відрощування монолітів, відібраних в областях встановлено, що стан перезимівлі озимих культур добрий. Рослини перебувають у фазах сходи-кущіння, мають добру регенераційну здатність при їх відрощуванні. Відсоток живих рослин озимих пшениці 82-100%, ячменю - 97%, ріпаку - 98%. Загибель рослин ріпаку (фенологічна фаза розвитку - листкова розетка) становить 2%.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку, багаторічних трав.