У порти Одеса та Чорноморська завезли заражені банани, апельсин та мандарини

07/02/2017 - 10:21

ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області виявило середземноморську плодову муху в вантажах фруктів у Одеському порту та паромному комплексі Чорноморського порту

Спеціалісти з фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області при проведенні фітосанітарного контролю виявили відсутні на території України карантинні організми.

20 січня 2017 року спеціалістами під час проведення фітосанітарного контролю в Одеському морському торговельному порту було виявлено карантинний організм – середземноморську плодову муху (Ceratitis capitata Wied).

Небезпечним шкідником, що може суттєво зіпсувати зовнішній вигляд та смак фруктів, був заражений вантаж бананів загальною вагою 91,922 тонн. Партія фруктів надійшла до України з Еквадору та Коста-Рики.

21 січня 2017 року при проведенні фітосанітарного контролю на території паромного комплексу Чорноморського морського торговельного порту в вантажах фруктів також було виявлено карантинний організм - середземноморську плодову муху. Шкідником уражено 72,6 тонн мандаринів та 23,7 тонн грейпфрутів.

Заражені вантажі затримано, до них будуть вжиті відповідні фітосанітарні заходи.

З метою недопущення подібних випадків в подальшому, до країн-експортерів надіслані нотифікаційні повідомлення про невідповідність вантажів фітосанітарним вимогам України.