Державні закупівлі 2024

ОБҐРУНТУВАННЯ

 

технічних та якісних характеристик закупівлі – послуг з розподілу електричної енергії, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

(оприлюднюється на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

 

Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, його категорія: Державна установа «Одеська обласна фітосанітарна  лабораторія» (далі – Замовник, ДУ «Одеська фітолабораторія»), код за ЄДРПОУ – 38438855. Адреса: Одеська обл., м. Ізмаїл, вул. Свято-Нікольська, 50.

 

Конкретна назва предмета закупівлі: ДК 021-2015 (СРУ) 65310000-9 - Розподіл електричної енергії.

Ідентифікатор плану закупівлі: UA-P-2024-01-24-006869-b.

Очікуваний обсяг послуги з розподілу електричної енергії: 8053 кВт⋅год

Очікувана вартість предмета закупівлі: 18 099,73 грн.

Строк надання послуг: з 01.01.2024 р. до 31.12.2024 р.

 

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: З метою організації відповідних умов праці та забезпечення невідкладних потреб ДУ «Одеська фітолабораторія»  на 2024 рік існує потреба у закупівлі у віддаленому робочому місці у м. Ізмаїл електричної енергії в обсязі 8053 кВт⋅год. Електроенергію як товар за вільними цінами неможливо закупити без укладення окремого договору на послуги з розподілу із ліцензованим постачальником, визначеним НКРЕКП, для укладення такого договору необхідно провести закупівлю та внести відповідні зміни до річного плану закупівель Замовника.

Нормативно-правове регулювання: Закупівля послуги із розподілу електричної енергії та послуги з забезпечення перетікань реактивної електричної енергії, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі регулюються та встановлюються Законом України «Про ринок електричної енергії» (далі - Закон), Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі - Особливості),  Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, Кодексом системи розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310, Методикою обчислення плати за перетікання реактивної електроенергії, затвердженою наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 06.02.2018 № 87, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.04.2018 за № 392/31844 (далі - Методика), та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до даного Закону, розподіл електричної енергії - це діяльність із транспортування електричної енергії від електроустановок виробників електричної енергії aбo електроустановок оператора системи передачі мережами оператора системи розподілу, крім постачання електричної енергії. Послуги з розподілу електричної енергії надають оператори систем розподілу (суб’єкти природних монополій) за тарифами, які встановлюються HKPEKП.

Відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії (постанова HKPEKП від 27.12.2017 № 1470) територія провадження діяльності оператора системи розподілу визначається за місцем розташування об’єктів електроенергетики, призначених для розподілу електричної енергії, що перебувають у власності ліцензіата, та до яких приєднані електричні мережі споживачів, які живляться від мережі ліцензіата. При цьому, територія провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії за регульованим тарифом із зазначенням переліку адміністративно-територіальних одиниць затверджується постановою HKPEKП про видачу відповідної ліцензії по кожному постачальнику.

Враховуючи вищезазначене, на кожній окремій території діє лише один розподільник, з яким споживачі (у тому числі бюджетні установи та організації) можуть укласти договір на розподіл електричної енергії за регульованим тарифом.

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ»  займає монопольне становище на ринку з розподілу електричної енергії на території Одеської області та м. Одеси. Також, на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України зазначено зведений перелік суб’єктів природних монополій України станом на 19.01.2024, яким визначено АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», що займає монопольне (домінуюче) становище по наданню послуг з розподілу електроенергії в межах місцезнаходження Замовника. Отже, дані послуги можуть бути надані лише певним виконавцем, інша альтернатива відсутня. Тому, договір про закупівлю послуг з розподілу електроенергії може бути укладений лише з одним виконавцем. Документи, що підтверджують наявність підстав застосування переговорної процедури закупівлі: - Зведений перелік суб’єктів природних монополій станом на 19.01.2024 року, оприлюднений на офіційному сайті AMKУ https://amcu.gov.ua.

Відповідно до підпункту 5 пункту 13 Особливостей придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання в одному з таких випадків: відсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.

З урахуванням викладеного, уповноваженою особою було прийнято рішення згідно з положеннями підпункту 5 пункту 13 Особливостей здійснити закупівлю ДК 021-2015 (СРУ) 65310000-9 - Розподіл електричної енергії шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару.

Розмір бюджетного призначення визначено відповідно до затвердженого кошторису ДУ «Одеська фітолабораторія» та прогнозованих обсягів розподілу електричної енергії протягом 2024 року.

Ціна за одиницю послуги з розподілу електричної енергії  визначена згідно з тарифами, які встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – Регулятор) відповідно до затвердженої ним методики на дату укладання цього Договору про закупівлю. Ціна за одиницю послуги з розподілу електричної енергії  може змінюватися у зв’язку із змінами складових витрат, які впливають на її формування.

Постановою НКРЕКП від 09.12.2023 р. №2336 «Про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» із застосуванням стимулюючого регулювання» встановлено тариф на послугу з розподілу електричної енергії для споживачів 2 класу напруги у розмірі 1,87298 грн/кВт*год (без урахування податку на додану вартість), що з урахуванням ПДВ становить 2,247576 грн. з ПДВ за 1 кВт*год.

Таким чином, орієнтовна сума закупівлі з розподілу електричної енергії за встановленим тарифом становитиме 18099,73 грн. з ПДВ (8053 кВт*год*2,247576 грн.).

______________________________________________________________________________________

ОБҐРУНТУВАННЯ

 

технічних та якісних характеристик закупівлі – послуг з розподілу електричної енергії та послуг з забезпечення перетікання реактивної енергії, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

(оприлюднюється на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

 

Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, його категорія: Державна установа «Одеська обласна фітосанітарна  лабораторія» (далі – Замовник, ДУ «Одеська фітолабораторія»), код за ЄДРПОУ – 38438855. Адреса: 65104, м. Одеса, вул. Ак. Вільямса, 76/1.

 

Конкретна назва предмета закупівлі: ДК 021-2015 (СРУ) 65310000-9 - Розподіл електричної енергії.

Ідентифікатор закупівлі UA-2024-01-29-011661-а

Очікуваний обсяг послуги з розподілу електричної енергії: 70885 кВт⋅год

Очікуваний обсяг послуги з забезпечення перетікань реактивної електричної енергії: 24000 кВт⋅год

Очікувана вартість предмета закупівлі: 166 319,42 грн.

Строк надання послуг: з 01.01.2024 р. до 31.12.2024 р.

 

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: З метою організації відповідних умов праці та забезпечення невідкладних потреб ДУ «Одеська фітолабораторія»  на 2024 рік існує потреба у закупівлі електричної енергії в обсязі 70885 кВт⋅год. Електроенергію як товар за вільними цінами неможливо закупити без укладення окремого договору на послуги з розподілу із ліцензованим постачальником, визначеним НКРЕКП, для укладення такого договору необхідно провести закупівлю та внести відповідні зміни до річного плану закупівель Замовника.

Нормативно-правове регулювання: Закупівля послуги із розподілу електричної енергії та послуги з забезпечення перетікань реактивної електричної енергії, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі регулюються та встановлюються Законом України «Про ринок електричної енергії» (далі - Закон), Особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (далі - Особливості),  Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, Кодексом системи розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310, Методикою обчислення плати за перетікання реактивної електроенергії, затвердженою наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 06.02.2018 № 87, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.04.2018 за № 392/31844 (далі - Методика), та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до даного Закону, розподіл електричної енергії - це діяльність із транспортування електричної енергії від електроустановок виробників електричної енергії aбo електроустановок оператора системи передачі мережами оператора системи розподілу, крім постачання електричної енергії. Послуги з розподілу електричної енергії надають оператори систем розподілу (суб’єкти природних монополій) за тарифами, які встановлюються HKPEKП.

Відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії (постанова HKPEKП від 27.12.2017 № 1470) територія провадження діяльності оператора системи розподілу визначається за місцем розташування об’єктів електроенергетики, призначених для розподілу електричної енергії, що перебувають у власності ліцензіата, та до яких приєднані електричні мережі споживачів, які живляться від мережі ліцензіата. При цьому, територія провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії за регульованим тарифом із зазначенням переліку адміністративно-територіальних одиниць затверджується постановою HKPEKП про видачу відповідної ліцензії по кожному постачальнику.

Враховуючи вищезазначене, на кожній окремій території діє лише один розподільник, з яким споживачі (у тому числі бюджетні установи та організації) можуть укласти договір на розподіл електричної енергії за регульованим тарифом.

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ»  займає монопольне становище на ринку з розподілу електричної енергії на території Одеської області та м. Одеси. Також, на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України зазначено зведений перелік суб’єктів природних монополій України станом на 19.01.2024, яким визначено АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», що займає монопольне (домінуюче) становище по наданню послуг з розподілу електроенергії в межах місцезнаходження Замовника. Отже, дані послуги можуть бути надані лише певним виконавцем, інша альтернатива відсутня. Тому, договір про закупівлю послуг з розподілу електроенергії може бути укладений лише з одним виконавцем. Документи, що підтверджують наявність підстав застосування переговорної процедури закупівлі: - Зведений перелік суб’єктів природних монополій станом на 19.01.2024 року, оприлюднений на офіційному сайті AMKУ https://amcu.gov.ua.

Відповідно до підпункту 5 пункту 13 Особливостей придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання в одному з таких випадків: відсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.

З урахуванням викладеного, уповноваженою особою було прийнято рішення згідно з положеннями підпункту 5 пункту 13 Особливостей здійснити закупівлю ДК 021-2015 (СРУ) 65310000-9 - Розподіл електричної енергії шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару.

Розмір бюджетного призначення визначено відповідно до затвердженого кошторису ДУ «Одеська фітолабораторія» та прогнозованих обсягів розподілу електричної енергії протягом 2024 року.

Ціна за одиницю послуги з розподілу електричної енергії  визначена згідно з тарифами, які встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – Регулятор) відповідно до затвердженої ним методики на дату укладання цього Договору про закупівлю. Ціна за одиницю послуги з розподілу електричної енергії  може змінюватися у зв’язку із змінами складових витрат, які впливають на її формування.

Фактична вартість послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії визначається відповідно до Методики обчислення плати за перетікання реактивної електричної енергії (далі - Методика обчислення плати), затвердженої Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Постановою НКРЕКП від 09.12.2023 р. №2336 «Про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» із застосуванням стимулюючого регулювання» встановлено тариф на послугу з розподілу електричної енергії для споживачів 2 класу напруги у розмірі 1,87298 грн/кВт*год (без урахування податку на додану вартість), що з урахуванням ПДВ становить 2,247576 грн з ПДВ за 1 кВт*год.

Таким чином, орієнтовна сума закупівлі з розподілу електричної енергії та послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії за встановленим тарифом становитиме 166 319,42 грн. з ПДВ (70885 кВт*год*2,247576 грн + послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії).

ОБГРУНТУВАННЯ

 

технічних та якісних характеристик предмета закупівлі,

розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

«Бензин А-95,дизельне паливо (талони/скреч-картки/ старт картки ) за ДК 021:2015 код 09130000-9 — Нафта і дистиляти»

 

 

1. Найменування замовника: Державна установа «Одеська обласна фітосанітарна  лабораторія»

2. Код згідно з ЄДРПОУ: 38438855.

3. Місцезнаходження замовника: 65104, м. Одеса, вул. Ак. Вільямса, 76/1.

4. Вид предмета закупівлі: Бензин А-95, дизельне паливо (талони/скреч-карти/ старт-картки за ДК 021:2015 код 09130000-9 - Нафта і дистиляти.

5. Ідентифікатор закупівлі: UA-2024-02-06-006288-а.

6. Кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг: Бензин А-95 - 8180 л., Дизельне паливо – 500 л.

7. Очікувана ціна закупівлі: 477 313,20  грн. з ПДВ.

 

Обґрунтування технічних та якісних характеристик закупівлі:

  1. Обґрунтування доцільності закупівлі: придбання бензину А-95-8180 літрів та дизельного палива - 500 літрів здійснюється для забезпечення потреб транспортних засобів та установок (генераторів) ДУ «Одеська обласна фітосанітарна лабораторія» для виконання завдань, що на неї покладено, враховуючи потребу та фактичні обсяги надходжень.
  2. Обґрунтування якісних характеристик закупівлі: відповідно до видів систем живлення двигунів на транспортних засобах та агрегатах, що знаходяться в підрозділі, для забезпечення використовується бензин А-95 та дизельне паливо. Якість нафтопродуктів повинна відповідати чинним в Україні Державним стандартам та ТУ підприємства-виробника.
  3. Обґрунтування очікуваної ціни закупівлі: розрахунок очікуваної вартості предмета закупівлі проведено відповідно рекомендаціям Наказу Мінекономіки від 18.02.2020р. № 275 «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі» з урахуванням інформації, отриманої з Інтернет-ресурсів: https://index.minfin.com.ua/markets/fuel/. Очікувана вартість предмета закупівлі «Бензин А-95, дизельне паливо (талони/скреч-карти/смарт-картки, за ДК 021:2015 код 09130000-9 — Нафта і дистиляти» становить  477 313,20 грн. з ПДВ.